Ev boyama hakkında sıkça sorulan sorular

İşte ev boyama hakkında sıkça sorulan sorular ın cevapları

Boyacı ustası yevmiyesi ne kadar

Bir boyacı ustası yevmiyesi 500 ile 700 Türk lirası arasında değişmekte olup, boyanacak evin  alanına göre ücret belirlenmektedir.Örneğin 1+1 evi boyama ücreti 1.500 TL iken, 2+1’in ücreti 2.000 TL, 3+1’in ücreti ise 2500 TL. Eve dekorasyon yapmak da maliyeti artırır örneğin Alçıpan duvar montajı yapılacaksa boyacı ustası her m2 için 70 tl ücret almaktadır…

Boyacı Ustası günde kaç m2 boya yapar?

Boyacının kendisi günlük 100 m2’ye kadar boyayabilir, bu boyacının çalışkanlığına bağlıdır, eğer eve dekorasyon yapılacaksa , iş 2 veya 3 gün daha sürebilir.

istanbul 2022 3+1 ev boyama fiyatları ne kadar?

Bu birçok faktöre bağlıdır, ,  ev nemli değilse ve duvarlara çok fazla alçı yapılması gerekmiyorsa  o zaman ortalama malzeme maliyeti 2000 lira, işçilik maliyeti 2500 lira, Ev nemli ise ve  alçı  çekilmesi gerekirse ortalama maliyet ( malzeme ve işçilik) 5000 ile 5500 TL arasındadır ,ufak tefek alçı işleri ve çivi deliklerin doldurulması maliyeti artırmaz

Tek oda kaça boyanır ?

Bir oda ortalama 3 saatte boyanır, onun maliyeti (malzemesi dahil değil) 600tl civarındadır , Boyalar piyasada 2,5 , 7,5 veya 15 litrelik kova şeklinde satılmaktadır , 2,5 litrelik kova ortalama 10-15 m2 boyayabilir.

Ev nasıl boyanır?

Ev boyaması kaç yılda bir yapılır ?

Ev 5 yılda bir boyanır ( kir ve nem görmeyen bir evse ), Ev rutubetliyse, o zaman boyanın kabarıp açılmasına sebep olur ve yılda bir kez boyanmalı, nemli ev için izolasyon ( mantolama ) yapılması tercih edilir çünkü nem boyanın deforme olmasını sağlar , ayrıca kolay yıkanabilir silikonlu boya kullanmanızı öneririz .

15 litre boya kaç oda boyar?

Ortalama 2+1 bir ev için 15 litre duvar boyası ve 15 litre tavan boyası yeterlidir.

Ev boyama hakkında sıkça sorulan sorular ı yukarıdaki yazımızda cevapladık, uygun fiyatlara profesyonel boya hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili yazılar:

  • Bodrum boyacı ustası
  • İstanbul boyaci ustası
Size verdiğimiz hizmetlerimizi görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Bize ulaşın


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir