İstanbul'da Boyacı

İstanbul’da Boyacı

İstanbul'da Boyacı
İstanbul’da Boyacı

İstanbul’da Boyacı

İstanbul, İstanbul’da boyacı ustası bulmak için, her konuda olduğu gibi boya badana konusunda da geniş seçeneklere sahip bir şehirdir. İstediğiniz gibi bir boya ustası ve ekibi bulma konusunda pek çok alternatif bulunmaktadır. Bazen alternatiflerin fazla olması sebebiyle seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.  Bu yüzden iyi bir boya ustası ve ekibi bulmak için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

İstanbul’da boyacı ustası nasıl bulunur?

İstanbul’da Boyacı Referansları baz almak her zaman en doğru adımdır. Etrafınızdaki insanlardan, komşularınızdan ve arkadaşlarınızdan fikir alabilirsiniz. Özellikle işinin sonuçlarını gördüğünüz ustalarla çalışan kişilerden destek alabilirsiniz. Bu sayede direkt ihtiyacınız olan boyacı ustası ve ekibiyle çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Yine İstanbulda boyacı ustasının hakkında yazılan internet yorumları hakkında da fikir alabilirsiniz.

İstanbul’da boyacı ustası fiyatları nasıldır?

Fiyatlandırma konusunda ilçe veya il bazında bazı farklılıklar olabilir. Fakat yine de sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. İstanbulda boyacı ustasından talep ettiğiniz değişiklikler, evinizin ihtiyacı olan yenilikler, kullanılacak malzemeler, çalışacak kişi sayısı ve işçilik tutarı baz alındığında fiyatlar işe özel çıkacaktır. Bu yüzden bu konuda çalışmaya karar verdiğiniz usta ile son bütçeyi belirleyebilirsiniz.

İstanbul’da Boyacı arıyorsanız size interneti tavsiye edebiliriz ama yinede internetteki ulaştığınız ustanın mesleki yeterlilik belgesi ve referanslarını baz alarak aradığınız ustayı bulacaksınızdır.

İstanbul’da boyacı ustası seçerken nelere dikkat etmeliyim.

Bir ev sahibi olarak evini boyatmak mı istiyorsun? İstanbulda boyacı,  Boya ustası seçerken dikkat etmen gerekenleri arıyorsan doğru yerdesin! Arkadaş veya komşulardan tavsiye verilse de bu konuda bazı püf noktalara dikkat etmek gerek. Evin veya herhangi bir odanın kusursuz bir şekilde boyanması için rastgele bir boya ustası seçmemeli, işinin ehli olan ve gerekli kriterleri sağlayan kişileri tercih etmelisin.

İstanbulda Boya ustası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Her ne olursa olsun, bir boyacı ararken aşağıdaki bilgileri dikkate almayı unutmamalısın:

Boya ustası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir plan yap: İstanbul’da Boyacı Tam olarak evin hangi alanlarını boyatmak istediğini ve hangi renkleri tercih ettiğini net olarak belirlemelisin. Boyacı ile ilk konuşmanda bu bilgileri kendisine iletmelisin. Kaç kat boya işlemi yapmasını istiyorsan, bu isteğini de kendisine bildirmeyi unutmamalısın. Boyama işleminde en önemli iki nokta İstanbulda boyacı ustası ve boyadır. Kaliteli ve bilinirliği yüksek bir boya markasını tercih etmen gerek. Boya ustası her ne kadar işinin ehli olsa da, ucuz bir boyayı kullanmış olması, hiçbir şeyi değiştirmez. İstanbul’da Boyacı
Tahmini maliyet hesabı iste: Her boya ustasından yazılı olarak bir maliyet hesabı talep edilmeli. Boyama işleminden önce işçilik ve malzeme ücretlerini usta ile direkt olarak konuşmalısın.
Referans talep et: Boya ustası ile ön görüşme yaparken, ondan daha önceki işleri için referans istemeli ve neyi, nasıl, ne kadar zamanda yapabildiğinden emin olmalısın.Acele karar verme: Bir boya badana ustası ile anlaşmak için kesinlikle acele etme. Evinizi boyatmak için görüşme yaptığınız boyacı, eğer şirketten geliyorsa; şirketin lisanslı olup olmadığını da araştırmalısın. Bireysel çalışan bir boya ustası ise hakkında yeterince araştırma yapılması gerek. Bütün adayları ve referansları iyice analiz etmelisin. İstanbul’da Boyacı
Yazılı anlaşma talep et: Söylenen ve talep edilen her şeyin yazılı olduğu bir belge ile işi garantiye al. Bu belgede, mutlaka boya ustasının adı, soyadı, imzası ve varsa şirket bilgileri de yer almalıdır. Herhangi bir aksilik, mala zarar verme veya verilen sözlerin tutulmaması durumunda haklı olduğunu ortaya koymak için bu belge şart. İstanbul’da Boyacı
Garanti talep et: İşini iyi yapan her boya ustası, garanti vermekten mutluluk duyacaktır. Belirli bir sürede meydana gelebilecek herhangi bir aşınma, soyulma, tebeşirlenme, kabarma ya da solmaya karşı az bir maliyetle de olsa yaptığı işi garanti etmelidir. Böyle bir garantiye yanaşmayan boya badana ustası ile karşılaşırsan; kesinlikle iş için onunla anlaşmamalısın.
Ödeme: Hiçbir zaman iş bitmeden ödeme yapma. Anlaştığın boya ustası böyle bir teklif sunsa bile, toplam ücretin %20’sinden fazlasını ödeme. İstanbul’da Boyacı

Boya ustası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Son olarak; görüştüğün boyacı ustalarının talep ettikleri ücretlere göre onları değerlendirmemelisin. Acemi bir boya ustasının, yüksek bir meblağda işçilik ücreti talep edebilme ihtimali olacağını hatırlatalım! Bu bilgilerden sonra evini dilediğin gibi renklendirecek bir boyacı seçeceğini umuyoruz… Dilersen detaylı bilgileri boyabadana.org sitemizden boya ustalarımızla irtibata geçerek bilgi alabilirsin.

 

FİLLİ BOYA RENK KATALOĞU / KARTELASI
POLİSAN RENK KATALOĞU / KARTELASI
DYO RENK KATALOĞU / KARTELASI
MARSHALL RENK KATALOĞU / KARTELASI