İstanbul Boya Ustası

İstanbul Boya Ustası

İstanbul Boya Ustası
İstanbul Boya Ustası

İstanbul Boya Ustası

İstanbul Boya badana nasıl yapılır?

Boya badana işlemleri için evin boş olması, işlerimizi çok kolaylaştırır. İstanbul Boya Ustası olarak profesyonel ekibimiz sizlerin evinizi boya öncesi tüm hazırlıkları özen ve titizlikle yapacaktır.

Ancak eşyalarınız varsa da ona göre plan yaparız. Eşyalarınızı bir araya toplayıp ve üstlerini brandayla boya koruma örtüsü ile örteriz.

Eşyaları bir araya topladıktan sonra, geri kalan boş zeminleri de Yerleri de aynı şekilde zemin koruma brandaları kaplarız ki, boyama esnasında zeminlere boya damlamasın, sıçramasın, aynı şekilde bulaşma yolu ile zeminler kirlenmesin lekelenme olmasın. Tavanla duvarın birleştiği noktalara, boyanması istenilmeyen pencere kasa kenarları, kapı pervazları, sabit dolap ve benzeri yüzeylere cam ve kapıların kenarlarına maskeleme bantı çekilmek sureti ile koruma altına alınmalıdır ince bant çekeriz. Böylece boyama sırasında sadece çerçevelenmiş alana uygulama yapılır. Duvar boyama işlemi bittikten 2-3 saat sonra koruma amaçlı çekilen bantları sökün ince bantları çıkarın ve o bölgeleri de ince fırça ile boyayın. Böylece titizlikle boyama işlemlerini gerçekleştirmiş olacağız. İstanbul Boya Ustası olarak profesyonel ekibimiz sizlerin evinizi boya öncesi tüm hazırlıkları özen ve titizlikle yapacaktır.

İstanbul Boya Ustası Duvar boyarken nelere dikkat etmelisiniz?

Boyama uygulamasında yapmanız gereken ilk işlem astar atmak olacaktır. Astar, boya ile duvar arasında tampon görevi görmektedir. Çünkü su ve nem geçirimini azaltır ve böylece duvarlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Filli Boya nın astar ürünlerine göz atarak yüzeye ve son kat boyaya en uygun, ihtiyacınız olan ürünü seçerek uygulayabilirsiniz. Ürün seçerken evinizin metrekaresini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Ürün sarfiyat bilgisine web sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Astar inceltmesini mutlaka etiket bilgisi doğrultusunda yapmalısınız. İstanbul Boya Ustası olarak profesyonel ekibimiz sizlerin evinizi boya öncesi tüm hazırlıkları özen ve titizlikle yapacaktır.
Doğru fırça ve rulo seçimi yapın
Tavan, duvar, kapı ve pencerelerin boyanması için farklı tipteki fırça ve rulolar türleri kullanmanız gerekmektedir.
Son kat boya uygulamasından istediğiniz verimi alabilmek için rulo seçimi çok önemlidir. Yüzeye ve boyanın cinsine göre rulo seçimi yapmanız gerekmekte. Basit birkaç örnekleme yapmamız gerekirse; genelde siyah kıllı fırçalar sentetik boyalar için, beyaz kıllı fırçalar ise su bazlı boyalar için dizayn edilmişlerdir.
Macun ve saten alçı tarzdaki düz yüzeylerde boya cinsine bakmaksızın saten rulo, sıvalı ve tekstürlü yüzeylerde ise plastik boya rulosu tercih edilmelidir. Boyama işleminde diğer önemli bir husus ise yüzey büyüklüğüne göre rulo ve fırça seçimidir. Alan küçüldükçe daha küçük fırça ve rulo, alan genişledikçe ise paralel olarak daha büyük fırça ve rulo seçimi yapılmalıdır.
Boyanması istenmeyen alanların kenar kısımları, tavan duvar bileşim noktaları kestirme fırçası diye tabir edilen ince uçlu fırçalar ile boyanmalıdır ki diğer kısımlara boya taşmasın.
Kenarları boyamak için ince uçlu fırça ve kestirme fırçası kullanmalısınız. Aksi takdirde hatalı bir boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fırça rulosu ve fırçayla duvar ve tavanları boyayabilirsiniz.  İstanbul Boya Ustası olarak profesyonel ekibimiz sizlerin evinizi boya öncesi tüm hazırlıkları özen ve titizlikle yapacaktır. Rulo fırça ile boyama işlemi çok kolay yapılabilir. Kapı ve pencereler için de küçük ve ince fırçaları kullanabilirsiniz.

İstanbul Boya Ustası Olarak Uygulama yaparken titiz davranın

Boya badana uygulaması yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, fırça ve rulo kullanımıdır. Boyama işleminde rahat bir uygulama yapmak istiyorsanız, rulo ve fırçaya fazla boya alıp ta sağa sola damlatmak istemiyorsanız, mutlaka boya eleği kullanınız. Boya eleği boya kovasına daldırıldıktan sonra rulo ve fırça elek üzerinde gezdirilmek sureti ile istenilen miktarda boya alınması sağlanır.
Aynı zamanda rulo elek üzerinde gezdirildikten sonra hafifçe kova üzerinde silkenmek sureti ile kalan fazla boyada rulo üzerinden kovaya aktarılmış olur. Rulo yüzeye değdirildikten sonra geniş bir V hareketi ile boya yüzeye dağıtılır ve akabinde eşit şekilde yüzeye dağıtılır.
Boyanın son taraması mutlaka yukarıdan aşağıya doğru hep aynı yönde yapılmalıdır ki, dalgalanma olmasın. Fırçayı hep aynı yönde sürmeniz gerekir ki, dalgalı bir görüntü olmasın. Kenar bantları çektikten sonra yukarıdan aşağıya olacak şekilde duvarı boyayın. Fırçayı boyaya çok batırmayın; batırdıktan sonra silkeleyin ve fazla boyayı fırçadan atın. Ardından boyayı duvara uygulayın. Bantları kaldırdıktan sonra ince fırçayla yine aynı yönde uygulama yaparak boyama işlemin tamamlayın. İstanbul Boya Ustası olarak profesyonel ekibimiz sizlerin evinizi boya öncesi tüm hazırlıkları özen ve titizlikle yapacaktır.

Boya badana işlemlerini uygulamak için bahsettiğimiz detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Ancak yine de temiz ve kesin bir boyama işlemi için profesyonel destek satın alabilirsiniz. istanbul boyacı üzerinden İnşaat Boyacısı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan İstanbul İstanbul Boya Ustasından  boya badana hizmeti alabilirsiniz. Boyacı Mesut Usta güvencesiyle yaşam alanınızı temiz ve yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İstanbul Boya Ustasına soracağınız beş soru

 Boyacınıza doğru soruları sormak harika sonuçlar elde etmenizi sağlar.


  1. İstanbul Boya Ustası Bu, zaman kazandıracağı ve işin sorunsuz şekilde yürütülmesini sağlayacağı için yapılacakları sorun. Örneğin, odadan nelerin çıkarılması gerekecek, nelerin hareket ettirilmesi veya üzerinin örtülmesi gerekecek ve bunları sizin yapmanızı mı bekliyorlar?
  2. Aynı şeyler, işin bitiminde yapılacak temizlik için de geçerli. Hangi saatlerde çalıştıklarını, ne zaman başlayacaklarını ve işin ne kadar süreceğini öğrenin.
  3. İşi gerçekte kimin yapacağını öğrenmeye değer. Boyacının evinize girmesinden tamamen mutlu olabilirsiniz ancak dekorasyon işi için bir çırak veya iş arkadaşını gönderirlerse ne olacak? Evinize girecek olan insanların içinize sinmesi gerekir ve gelenlerin beceri ve tecrübe seviyesinden emin olmalısınız. Profesyonel bir boyacı mı arıyorsunuz? “Usta Bul” hizmetimiz sayesinde dekorasyon projeniz için en uygun kişiyi bulun. Mükemmel işçilik ve ayrıntılara özen gösterilmesi konusunda ısrarcıyız. Bu nedenle projenizin doğru ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.
  4. İstanbul Boya Ustası İstediğiniz yüzey seviyesini nasıl elde edeceğiniz hakkında bir boyacının tavsiyesini almak iyi bir fikirdir. Örneğin, parlak, bozulmamış bir yüzey mi hayal ediyorsunuz yoksa eski bir binanın karakterini muhafaza etmeyi mi? İyi bir dekoratör, bunlara karşılık size doğru soruları soracak, böylece her ikiniz için de gereken yüzey seviyesi daha net olacaktır.
  5. Henüz almadıysanız, ayrıntılı bir teklif isteyin (bir tahmin değil). Bu, işin bütün yönlerini listelemelidir: hazırlık, malzemeler, kaç kat boya uygulanacağı, işin ne kadar süreceği, odanın hangi bölümlerinin boyanacağı ve işin garantili olup olmadığı.
  6. Her zaman boyacıya sigortasının olup olmadığını sormaya değer. Pahalı bir halıya boya dökülme ihtimali çok fazla olmasa da, bu olduğunda ödemeyi yapan kişinin siz olmasını istemezsiniz.

FİLLİ BOYA RENK KATALOĞU / KARTELASI
POLİSAN RENK KATALOĞU / KARTELASI
DYO RENK KATALOĞU / KARTELASI
MARSHALL RENK KATALOĞU / KARTELASI

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir