İstanbul Boya Ustası
Boya Ustası

İç Mekan Boyama Hizmetleri

Boya Ustası Bir iç mekanı boyarken boya badananın amacı, harika görünen ve detaylara gösterilen özeni gösteren bitmiş bir ürün üretmektir. Küçük ayrıntılara (pürüzsüz duvarlar, net çizgiler ve temiz, tek tip yüzeyler) odaklanma taahhüdümüz, temel farkımızdır.

Boya Ustası İç Boyama için Yüzeylerin Hazırlanması
İç Mekan Boyama Lansing sürecimiz iyi bir hazırlıkla başlar:

iç-boyama-lansing Çamur Oluşturma ve Duvar Hazırlığı — Boya Ustası, her bir duvarı çivi delikleri, mobilya veya kapılardan kaynaklanan çukurlar veya düzensiz alanlar için temizleyecektir. Alçı duvarlı tarihi evlerde genellikle (evin oturması nedeniyle) duvarları çatlayan çok sayıda alan bulunur. Sadece yama yapılması gereken alanlara veya çevreleyen duvarla karışması için tamamen dışarı çıkarılması gereken alanlara bir ila üç kat çamur uygulayacağız.
Çamur Sonrası Zımparalama – Çamurlama tamamlandıktan sonra, çevreleyen duvar alanları ile iyi uyum sağlayan pürüzsüz, eşit bir yüzey elde edilmesini önlemek için çamurlu alanları zımparalayacağız.
Çamur Sonrası Astarlama — Bir alana son kat boya uygulamadan önce, bir alanın tutarlı ve düzgün bir şekilde bitirilmesini sağlamak için çamurlu alanlar astarlanmalıdır.
Tavan Hazırlığı – Tavanlar bazen önceki çatı sızıntılarından kaynaklanan su lekeleri gösterir. Akmayı önlemek için su lekelerini yağla dolduracağız. Sigara veya ev yangınından kaynaklanan önemli miktarda nikotin/kurum oluşması durumunda İstanbul Boya Ustası, aksi takdirde su bazlı veya standart yağ bazlı astardan geçebilecek lekeleri engellemek için Shellac bazlı bir astar kullanmayı seçebilir.
Boyanın Uygulanması
Genel olarak, İç Mekan Boyama Hizmetlerimize şu sırayla yaklaşırız: tavanlar, sonra döşemeler, sonra duvarlar. Her bir yüzeyi nasıl boyadığımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Boyama-İç-BanyoTavanlar — Tavanlar genellikle sadece bir kat gerektirir ve genellikle beyaza boyanır. Tavanlar bir merdiven üzerinde kesilir ve daha sonra bir merdivenden 9 inçlik bir rulo veya bir uzatma direği kullanılarak yuvarlanır. Gömme aydınlatma ve tavan vantilatörlerini bir merdiven veya iskeleden keseceğiz.
Döşeme – Döşemeyi boyarken, başıboş halı ipliklerinin boyanmasını önlemek ve zemine karşı düz, temiz bir çizgi kesmemizi kolaylaştırmak için önce doğrudan taban tahtasına bitişik zemin alanını bantlayacağız.
Duvarlar – Döşeme boyandıktan sonra, tüm kesim hatlarının temiz ve net olmasını sağlamak için süpürgeliklerin üstünü ve kapı çerçevelerinin çevresini bantlayacağız. Genel olarak, temiz bir soyulmayı desteklemek için ikinci katın kurumasından sonraki 24 saat içinde bant trimden çıkarılır. İç mekan boyama çalışmaları için, duvarlar neredeyse her zaman pürüzsüz ve tutarlı bir yüzey elde etmek için iki kat boya ile boyanır. Katlar arasında duvarlar direk zımparalanmıştır.

Boya Ustası İç Mekan Boyama Sırasında Ekipman ve Temizlik

İstanbul Boya Ustası, müşterilerinin evlerini gurur ve saygıyla yaratmaya büyük özen gösterir. Her gün iyice ve tamamlandıktan sonra tamamen temizleyeceğiz. Müşterilerden, İstanbul Boya Ustası‘nın fırçaları ve rulo kaplamaları temizleyebileceği bir lavabonun yanı sıra işiniz süresince ekipman depolayabileceğimiz bir alana erişim sağlamaları istenir. Yardımcı lavabo günlük olarak temizlenecektir.

İş Sırasında İletişim

İş sırasında, mürettebat ustabaşı ile doğrudan iletişim kurabileceksiniz. Ustabaşı, müşteri için irtibat noktasıdır ve müşteri sorularına en zamanında ve etkili yanıt verebilir.