İstanbul Avrupa Yakası Boyacı Ustası

Avrupa Yakası Boyacı Ustası

İstanbul Avrupa Yakası Boyacı Ustası
İstanbul Avrupa Yakası Boyacı Ustası

Avrupa Yakası Boyacı Ustası

Mesut usta ve ekibi olarak istanbul avrupa yakası boyacı ustası olarak profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. İstanbul avrupa yakasında siz değerli müşterilerimiz için her istanbulun her semtinde ivedi olarak hizmet vermekteyiz.

Avrupa Yakası Boyacı Ustası Olarak bize ne kadar yakınsınız?

İstanbul’un hem Avrupa hem de Asya yakasına size bir telefon kadar yakınız.

Avrupa Yakası Boyacı Ustası olarak verdiğimiz hizmetlerden bazıları:

Boya badana, tadilat veya dekorasyon öncesi

  • * Koruyucu Örtü & Bantları Kullanımı
  • * İç Cephe Boyama, tadilat ve dekorasyon
  • * Dış Cephe boyama, tadilat ve dekorasyon
  • * Dekoratif Uygulamalar
  • * Astar Uygulamalar
  • * Boya Uygulama Setleri
  • *  Fırça & Rulo Seçimi

İstanbul Avrupa Yakası Boyacı Ustalarının 6 Farklı Boyama Sırrı

Yaşam alanlarını yenilemenin en etkili yolu odaların duvarlarını boyamaktan geçiyor desek yanlış olmaz. Seçilen renk ile birlikte yaşam alanları bambaşka bir kişiliğe bürünür adeta. Sen de odanı yenilemeye duvarlarından başladıysan ya da evindeki eşyaları boyamaya karar verdiysen belki ustaların bile sana söylemeyeceği boyama sırlarını duymaya hazır ol!

Boyacı ustalarının boyaları karıştır tekniği
Aynı renkte birden fazla boya almış olabilirsin. Yine de işi riske atmamalı ve aynı kutu boyadan almış olsan bile boya tonlarında ufak da olsa farlılıklar olabileceğini göz önünde bulundurmalı ve ustaların yaptığı gibi boyayacağın alan kadar gerekli miktardaki boyayı büyük bir kovaya dökerek homojen olacak şekilde karıştırmalısın. Bu şekilde odalarının aynı renkte boyanmasını garantilersin.

Fırça ve rulo seçimini doğru yapmalısın
Her alan için farklı fırça kullanmalı ve her boya için ayrı bir fırça ya da rulo seçiminde bulunmalısın. İşin sırrı bizde! Sentetik boyalar için genellikle siyah kıllı fırçalar kullanılırken su bazlı boyalarda beyaz kıllı fırçalar kullanılır. Ayrıca boya yapacağın alan küçükse küçük fırça ve rulo kullanmalı, boya yapacağın alan genişledikçe fırça ve rulo boyutunda değişikliğe gitmelisin. Boya olmasını istemediğin duvarların kenar kısımlarını ince uçlu fırçalar ile boyayabilirsin. Böylelikle boya taşmasının önüne geçebilirsin. Boya yapacağın alanın temiz olduğundan da eminsen eğer, dalgalı bir görünüm oluşturmamak için fırçayı hep aynı yöne sürerek boya yapmaya başlayabilirsin.

Azı karar, çoğu zarar
Fırçanı ya da rulonu boyanın yarısına kadar batırmalı ve ardından fazla boyayı kutunun ya da kovanın kenarına yaslayarak geri bırakmalısın. Rulondaki ya da fırçandaki fazla boyayı silkelemediğin takdirde boyama esnasında duvarda boya damlaları oluşabilir ya da diğer duvarlara boya sıçrayabilir. Bu yüzden fazla boyadan kurtulman önemli.

Zımpara ile daha pürüzsüz duvarlar
Zımpara ile boya yapacağın alandaki pürüzleri ortadan kaldırarak mükemmel bir boyama işine imza atabilirsin. Zımparalama yaparken dikkat etmen tek konu fazla güç uygulamamak. Aksi takdirde boya yapılacak alan deforme olabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Pürüz yoksa fakat çivi delikleri ya da çatlaklar varsa pürüzsüz görünüm için boya yapacağın alanları yamalarla kapattığından emin olmalısın.

Astar Kullanmalısın
Boya ve astar boyasını kombinlersen, daha temiz ve pürüzsüz yüzeylere kavuşabilirsin. Boya ustaları genellikle çatlak ve delikleri kapatmak için macun kullanırlar. Bu yüzden duvara özellikle de macun olan alana direkt boya sürersen, macun boyanın nemini çeker. Bu durumda da boya daha mat ve cansız olur. Ayrıca astar kullanmanın gereksiz olduğunu düşünüyorsan, yanılıyor olabilirsin. Duvarına uygun astar kullanarak boya masrafını da azaltabilirsin. Astar kullanılmadığı takdirde daha fazla duvar boyasına ihtiyaç duyulur. Bu yüzden hem zaman kaybı yaşamamak hem gereksiz masraftan kaçınmak için mutlaka astar uygulamalısın. Şunu da belirtelim: Eğer yağlı boyadan su bazlı boyaya geçiş yapıyorsan mutlaka astar yapmalısın. Fakat zemine yapılacak yağlı boya için boya öncesinde astar kullanmana gerek yok.

Maskeleme bandı kullanmayı ihmal etme
Daha iyi ince işçilik çıkartabilmek için duvar ve tavanın birleştiği alanlara maskeleme bandı yapıştırmalısın. Maskeleme bantlarını dilersen dekoratif boyama uygulamalarında da yapabilirsin. Ayrıca bandın kaliteli ve az yapışkanlı olmasına dikkat etmelisin. Bu sayede boyayı sökmeden bandı rahatlıkla çıkarabilirsin. Sen de odanı yenilemeni sağlayacak boya ürünlerine boyabadana.org aracılığı ile ulaşabilir, istediğin ürünü kolayca temin ederek yaşam alanının vakit kaybetmeden yenilemeye başlayabilir ve farklı bir ruh kazandırabilirsin.

Yukarıdaki bilgiler bilgilendirme amaçlı olup işin ehli ustalarımıza bırakmak daha doğru ve yerinde adım olacaktır.

FİLLİ BOYA RENK KATALOĞU / KARTELASI
POLİSAN RENK KATALOĞU / KARTELASI
DYO RENK KATALOĞU / KARTELASI
MARSHALL RENK KATALOĞU / KARTELASI

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir